Ağva Tartaruga Motel

Ağva hakkında

Yemyeşil ormanlar ile çevrili, altın sarısı kumsalları ile Ağva

ağva hakkında
Ağva İstanbul iline bağlı şile ilçe hudutlarında, çevresi yemyeşil ormanlar ile kaplı etrafında süzülen Göksu ve Yeşilçay nehirleri, uzun uzadıya tertemiz kumsalları ile meşhur bir sahil kasabasıdır.

Etrafı çam ormanları ile çevrili,uzun uzadıya kumsalları olan Ağva’nın sağında ve solunda süzülen Göksu ve Yeşilçay nehirleri bölgenin doğal yapısı dolayısı ile eşsiz bir güzellik katmaktadır.

Temiz havanın ve doğal güzelliklerin yaşanılabilme olanaklarının çok olması bölge turizmine de olumlu etkileri bulunmaktadır. Tertemiz havası, eşsiz tonlardaki yeşil ile süslenişi de ayrı bir güzellik ve çekicilik katmaktadır.

Ağva tarihi;

Ağva ile ilgili tarihi araştırmalar gösteriyor ki bölge çok uzun zamandır bir yerleşim ve medeniyet alanı, ancak yapıldığı söylenen birçok araştırma söylentiden öteye gidememiş durumdadır. Bu bölgenin tarihini gösteren tarihi kalıntılara bakıldığında ise Hitiler,Frigler, Romalılara ait kalıntılarında bulunduğu Ağva’da insanlık tarihi m.ö. 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Ağva da nereler görülmelidir?

En başta Ağva merkezinde bulunan aşıklar yolu, ağva feneri gibi destinasyonlar en kolay ulaşım sağlanabilecek yerler arasındadır. Bunların dışında kilimli koyu, kadırga koyu, göksu nehri ve yeşilçay nehri ayrı ayrı gezilebilecek güzellikte bölgelerimizdir.

Ağva da neler yaparız?

Konaklama ve turizm faaliyetleri

Bölgemizde birçok farklı zevke göre düzenlenmiş ve farklı noktalarda otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bungalov otel, ahşap evler, nehir kenarındaki oteller gibi yerler en çok rabet gören ve istenen otel işletmeleridir. Bunun yanında jakuzili odalar ve şömineli odaları bulunan oteller daha fazla ilgi çekmektedir. Ramazan bayramı ve kurban bayramı gibi bayramların da yoğun geçtiği bölgemizde yılbaşı, sevgililer günü ve hatta 23 nisan gibi özel günlerde ilgi çekmektedir.

Ağva da dere kenarında ve şehir merkezinde olan 3 adet farklı işletmemiz bulunmaktadır. Bu işletmeler ile ilgili bilgi almak için de bizimle rezervasyon telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Dere kenarında ki bungalov odalarımızda nehir manzarası eşliğinde doğanın tam da kalbinde göz alıcı bir güzelliği sevdiklerinizle hoş bir tatil geçirebilirsiniz.

Deniz kenarına çok yakın olan işletmemiz ile ilgili bilgiyi de rezervasyon bölümümüzden alabilirsiniz.