Otelimiz

Ağva Tartaruga Motel ile nehir kenarında doğal bir tatil keyfi…

Ağva Tartaruga Motel Ağva Göksu nehrinin kenarında sadece beş odası ile kaliteli hizmeti ve doğal yaşamı misafirlerine dinginlik ile sunmayı hedef olarak görmüş bir işletmedir.

Otelimizde ana binamızda üç ve ikisi bungalov oda olmak üzere toplamda beş oda bulunmaktadır, odalarımızda 24 saat sıcak su, duş, wc, saç kurutma makinası, günlük havlu ve terlik takımları, televizyon ve internet standart olarak sunulmaktadır.

Nehir kenarında bulunan işletme restoranımızda da büyük şehrin gürültüsünden uzak bir dinginlikte hem dinlenip hem leziz yemeklerimizin tadına bakabilirsiniz.

Ağva Tartaruga Motel bahçesinde bulunan hamaklarda kuş cıvıltıları içerisinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Ağva Otelleri arasında faklı bir yeri olan Tartaruga Motel ziyaretçileri tarafından da her daim beğeni almıştır.

 

Bir Buluşma Öyküsü…

Doğa – Tartaruga Moteli’nin hikayesi aslında iki çocukluk arkadaşı hikayesidir.
24 yıl birbirinden ayrı yaşamış ama dostlukları hiç küllenmemiş iki insanın hikayesi…

Levent Fahri Güneş, Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Bölümünde okumuş, Şile’de tanıştığı İtalyan eşi ile 24 yıl İtalya’da yaşamıştı.

Fahrettin Sağlam ise bir gün arkadaşı dönecek diye hep hayaller kurmuş, yolunu beklemişti. Netaş’tan emekli olup, çocukluk arkadaşıyla da buluştuğunda hayalleri gerçek olmaya başlamıştı.

İlk iş Ağva’da iki dönüm arazi alınmış, 2008’in mart ayında da motel inşaatına başlamışlardı. Motelin ana binası dışında her şey iki dostun el emeği ile yapılmıştır.

Tartaruga Ne Demek?

El emeği göz nuruyla kurdukları bu motelin adı, Tartaruga, İtalyanca kaplumbağa demek… Hani o pek bilinen hikayedeki tavşanı azim ve aklıyla yenen kaplumbağa, bu sefer uzun ömrüyle de motelin öyküsüne ortak oldu. Motelin iskelesinde otururken suya düşmüş dalların üzerinde görürsünüz onları. Müziğe duyarlı olan kaplumbağalarımız şanslıdırlar ayrıca.. Çünkü İtalya’da da müzikten hic kopmamış olan Levent, İtalya’da başladığı el yapımı kemanlarını Tartaruga Motel’de küçük atölyesinde üretmeyi sürdürecektir. Üstelik her akşam nehir kıyısında, iskelede kaplumbağalara ve misafirlerine küçük konserler vererek…

Motelde Neler Var?

Doğa – Tartaruga Motel, Ağva’ya gelmeden, yaklaşık 4 km. önce, Göksu Nehri’nin kıyısında Göce köyü’nün karşısındadır. Sessizliğin içinde, doğayla başbaşadır. Beş odası, toplam on yatağı vardır. Odaları kalorifelidir. Odaların tümü yeşil doğaya bakar. Açık büfe kahvaltı ve akşam yemekleri verilir. Bazen de İtalyan mutfağından nefis yemekler olur.

Doğa-Tartaruga Motel, doğaya saygı duyan insanların buluşma yeri olsun istedik. Umarız birlikte mutlu zamanlar yaşarız…